News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Bătrân, amendat cu 15.000 de lei pentru că a fugit după oile scăpate din curte fără declarație

Deși părea că nicio aberație de la logică, bun simț și normalitate, pe care le-am întâlnit în timpul acestei stări prelungite de urgență, n-are cum să ne mai surprindă…

Un bătrân a fost amendat de către Poliție după ce a ieșit din casă, pe fugă, după ce-i scăpaseră oile din țarc, fără declarație pe propria răspundere, iar un vecin l-a reclamat autorităților.

Nepoata bătânului a relatat pentru observatorulph.ro faptul că după ce a realizat că animalele au ieșit țarc, bătrânul s-a grăbit să le aducă înapoi în curte.

Un vecin a sunat la Poliție, iar ”inteligenții” care au intervenit l-au amendat pe bătrân cu suma de 15.000 de lei pentru că ”a părăsit domiciliul pentru a ieși la păscut cu oile, fără a fi angajat, acesta nereprezentând un motiv întemeiat”.

  

”Dintr-o pensie de doar 700 de lei, va avea nevoie de aproape un an pentru a achita jumătate din amendă. Vom contesta sancțiunea în instanță” , a mai declarat nepoata bătrânului.

BZI

Related posts

Violeta Alexandru, către Cîţu: „Vei rămâne în istorie preşedintele PNL care a dus partidul la cheremul PSD. Că nu se poate altfel, dacă vrei să treacă guvernul”

Redacția

Cum vede Nicușor Dan bilanțul mandatului său la Primăria Capitalei după trei ani și jumătate. Lista restanțelor

Redacția

De ce femeile sunt singurele primate cu sânii măriți?

Redacția
Încarcă...