
Veste bună pentru elevii unităților de învățământ din Pașcani, care utilizează mijloacele de transport public local. Societatea CLP Eco Serv SRL va elibera abonamente gratuite inclusiv în lunile de vacanță, iulie și august.
Anunțul a fost făcut astăzi în conferința de presă de către viceprimarul Claudiu Bodoașcă. El a îndemnat elevii navetiști să solicite eliberarea de abonamente gratuite.’Îndemnăm toți elevii interesați să solicite abonamente gratuite și în lunile iulie – august’’, a susținut Claudiu Bodoașcă.Coform informațiile oferite de reprezentanții CLP Eco Serv SRL în medie 410 elevi solicită eliberarea de abonamente gratuite.

