News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
AdministrațieEducațieLocal

Elevii din Pașcani pot solicita și pe perioada vacanței abonamente gratuite


Veste bună pentru elevii unităților de învățământ din Pașcani, care utilizează mijloacele de transport public local. Societatea CLP Eco Serv SRL va elibera abonamente gratuite inclusiv în lunile de vacanță, iulie și august.
Anunțul a fost făcut astăzi în conferința de presă de către viceprimarul Claudiu Bodoașcă. El a îndemnat elevii navetiști să solicite eliberarea de abonamente gratuite.’Îndemnăm toți elevii interesați să solicite abonamente gratuite și în lunile iulie – august’’, a susținut Claudiu Bodoașcă.Coform informațiile oferite de reprezentanții CLP Eco Serv SRL în medie 410 elevi solicită eliberarea de abonamente gratuite.

Related posts

Vin ninsorile în România, începând de mâine

Redacția

Textele din manuale nu se vor da la examen! Cum vor învăța elevii limba și literatura română

Redacția

Situația toaletelor publice din Pașcani – Remarca opoziției și răspunsul autorităților publice

Redacția
Încarcă...