Antrenorii de fotbal ce se ocupă de grupele de juniori ale Cluburilor Sportive din Județul Iași sunt chemați mâine la întâlnirea cu șefii Asociației Județene. În acest sens, din partea Clubului Sportiv Municipal vor fi prezenți trei antrenori: Șerban Neamțu, Florin Boboc și Romică Văcaru.
Întrunirea are ca scop stabilirea noului sezon competițional pentru tinerii fotbaliști cât și alte lucruri legate de organizare. Conform directorului CSM, Bogdan Mandric, la Pașcani la secțiile de fotbal sunt înscriși aproximativ 200 de tineri, cumulând un total de 8 grupe.
Acestea sunt urmatoarele: Grupa 1995-1996 coordonată de Șerban Neamțu, Grupa 1997-1998 coordonată de Florin Boboc și Romică Văcaru, Grupa 1999 coordonată de Romică Văcaru, Grupa 2000-2001-2002 coordonată de Dan Negri, Grupa 2003 coordonată de Romică Văcaru, grupa 2004-2005 coordonată de Marian Ivan, Grupa 2004 – 2005 coordonată de Florin Boboc si grupa 2006 coordonată de Dan Negri.
Ca în fiecare an, pășcănenii vor participa în campionatul județean de juniori cât și la memorialele ”Gheorghe Ola”, Gheorghe Ene” cât și Cupa ”Hagi Danone”.
Citește și {loadposition articlescategoryload}


