
Imaginile apărute în această dimineață pe pagina www.newspascani.com cu părinții și copiii care patinau pe trotuarul din apropierea unității de învățământ, au fost comentate de Leonard Ursu, directorul de la Eco Salubritate. El susține că zona trebuia să fie protejată de cei care realizează lucrările de investiție.
Șeful serviciului de salubrizare din municipiu, care are în administrare trotuarele și aleile pietonale, spune că zona respectivă ar fi trebuit închisă de către cei care execută lucrarea.”Noi nu puteam interveni acolo. După cum se vede pe imagini zona este separată cu o bandă. Noi nu puteam acționa în acel perimetru. De la primele ore ale dimineții am acționat cu clorură de calciu pe zona centrală, scările mari și mici, și principalele străzi din vale”, a susținut Leonard Ursu.

