News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Sănătate

Un medic care activează în comuna Heleșteni și-a anulat în instanță o sancțiune primită de la Casa de Sănătate

Medicul de familie Magdalena Ibănescu, care activează în comuna Heleșteni, a reușit să obțină o sentință prin care Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Iași trebuie să-i plătească suma de 18.388,68 lei reţinută cu titlu de sancţiune în baza unei decizii din 10 septembrie 2015 a șefului instituției. 

Ibănescu fusese acuzată că percepea pacienților o taxă de 10 lei pentru activarea cardului de sănătate, lucru considerat ilegal de inspectorii Casei. Instituția condusă acum de Radu Țibichi nu este de acord cu măsura judecătorilor și a depus apel, procesul urmând a fi reluat la instanța superioară.

  

sursa www.topiasi.ro

 

Related posts

Băutura care hidratează pe timpul verii și nu îngrașă. Este bogată în antioxidanți, este anticancerigenă și protejează inima

Redacția

Cum să mâncăm de Paște, ca să nu ne îngrășăm. Sfaturi de la nutriționist

Redacția

Dieta populară printre vedete care ne poate fi fatală! Poate crește riscul de deces din cauza bolilor cardiovasculare

Redacția
Încarcă...