News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Poliție

Jurnalistă lovită de o mașină pe trecerea de pietoni din fața școlii Iordachi Cantacuzino


O tânără de 27 de ani a fost lovită în această seară de o mașină pe trecerea de pietoni din fața școlii Iordachi Cantacuzino, de pe strada Ștefan cel Mare. Aceasta traversa strada când a fost acroșată de un tânăr care circula dinspre Poștă spre Spitalul Municipal de Urgență.

  

 

 

 

Șoferul a susținut că nu a observat-o pe tânără. S-a trezit cu ea pe capota mașinii și a oprit după mai bine de 15 metri de trecere. Victima s-a lovit la cap și față. La fața locului a ajuns un echipaj de la SMURD Pașcani, care i-a acordat primele îngrijiri medicale, iar ulterior a transportat-o în Compartimentul de Primiri Urgențe de la Spitalul Municipal.

Șoferul a fost testat cu aparatul alcool test, iar rezultatul a indicat că nu a consumat băuturi alcoolice. Polițiștii Biroului Rutier au deschis în acest caz un dosar penal.

Victima se numește Cătălina Filote și este jurnalist la postul de televiziune Bit Tv.

 

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

Related posts

Acțiune a polițiștilor pășcăneni. Doi șoferi au rămas pietoni

Răzvan Grecu

VREI SĂ DEVII POLIŢIST? Iată oferta admiterii în sistemul M.A.I.

Teona Gherasim

Marțea neagră: Încă un accident tragic, soldat cu un mort, între Sârca și Budăi

Marius Parteni
Încarcă...