News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Parc din zona deal împrejmuit de angajații Primăriei, după luni de așteptare!

Angajații Serviciului de Gospodărie Comunală și Locativă au început de astăzi lucrările de întreținere a parcului din zona pieței deal.

 

  

 De la primele ore ale dimineții, aceștia s-au apucat de realizat fundația viitorului gard, cu care va fi împrejmuită locația. Conform informațiilor furnizate săptămâna trecută de viceprimarul Gabriela Nedelcu, se vor repara accesoriile acolo unde este posibil.

 Totodată se va realiza un inventar al bunurilor din aceste parcuri, iar unde va fi cazul vor fi achiziționate altele pentru dotarea lor. Propunerea de împrejmuire a acestui gard a venit încă de anul trecut, cea care a solicitat acest lucru fiind consiliera Mihaela Spiridon.

 Rămâne de văzut în ce măsură administrația locală se va ține de cuvânt în privința amenajării parcurilor!

 

Related posts

Legea salarizării, discutată între funcționari și reprezentanții PNL

Irina Gherasim

Stadiul lucrărilor la bazinul de înot. Când este termenul de finalizare

Oana

Sală de Sport și Cămin Cultural în comuna Mogoșești-Siret

Oana
Încarcă...