NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Olimpicii pășcăneni au fost premiați astăzi de autoritățile locale. Vezi lista premianților! (VIDEO)

Primarul Dumitru Pantazi a fost mandatat ieri de Consiliul Local să premieze în cadrul manifestărilor dedicate zilei de 1 iunie, elevii pășcăneni ce au obținut rezultate meritoase la olimpiadele școlare naționale și județene.

Astfel, în acestă dimineață, începând cu ora 10.00, la sala de spectacole a Primăriei a avut loc un spectacol susținut de elevi ai unităților de învățământ din Pașcani după care a urmat premierea școlarilor din municipiul Paşcani care au obţinut rezultate meritorii la Olimpiadele Şcolare, în anul şcolar 2012 – 2013.

Pentru rezultatele obţinute la olimpiadele locale şi judeţene elevii au primit cate 200 lei, iar pentru rezultatele obţinute la olimpiadele naţionale aceștia au primit 300 lei. Primarul Dumitru Pantazi și viceprimarul Vasile Axinte, în prezența consilierilor locali, au premiat 6 elevi cu rezultate la nivel naţional și 98 de elevi cu rezultate la nivel judeţean.

Partenerii Consiliului Local Pașcani la acest proiect au fost: Asociaţia Şansa 2010 Paşcani, Asociaţia Părinţilor de la Şcoala „Iordachi Cantacuzino” Paşcani, Biblioteca Municipală Paşcani, Casa Municipală de Cultură Mihail Sadoveanu Paşcani, Clubul Sportiv Municipal Paşcani, Liceul Teoretic Miron Costin Paşcani.

REZULTATE OBŢINUTE DE ELEVI LA OLIMPIADELE NAŢIONALE

 

 

Nr.

crt.

Nume/prenume

Şcoala

1.

Adochiţei Cristian

Liceul Teoretic

“Miron Costin” Paşcani

2.

Buzatu Nina Emanuela

Colegiul Tehnic de Căi Ferate ”Unirea” Paşcani

3.

Sticea Roxana

Colegiul Naţional

„Mihail Sadoveanu” Paşcani

4.

Toma Simona

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

5.

Vântur Cristian

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

6.

Voicu Oana

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

LOCUL I

 la olimpiadele judeţene

Nr.

crt.

Nume/prenume

Şcoala

Disciplina

 

1.

Budeanu Alin

Colegiul Tehnic de Căi Ferate ”Unirea” Paşcani

Olimpiada religie alianţa evanghelică

2.

Hobinca Miriam

Liceul Teoretic

“Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de religie ortodoxa

3.

Ivan Alin

Colegiul Naţional

„Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de fizică

4.

Macovei Alexandra

Şcoala Gimnazială

„Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

5.

Murariu Mihaela

Liceul Tehnologic Economic

 „Nicolae Iorga” Paşcani

Olimpiada de limba română

6.

Radu Paul Beniamin

Colegiul Tehnic de Căi Ferate ”Unirea” Paşcani

Olimpiada – domeniul electric

7.

Roşu Radu

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de fizică

8.

Vasiliu Vladimir

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de fizică

LOCUL II

 la olimpiadele judeţene

Nr.

crt.

Nume/prenume

Şcoala

Disciplina

 

1.

Bălău Mihaela

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

2.

Bârhală Robert

Liceul Tehnologic

„Mihai Busuioc” Paşcani

Discipline tehnice – textile

3.

Barhan Karina

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

4.

Berenghia Ilinca

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

5.

Chiperi Andreea

Colegiul Naţional

„Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba franceză

6.

Chiţescu Bianca

Colegiul Naţional

„Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

7.

Ciurlic Elena

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

8.

Cojocariu Paula

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de limba franceză

9.

Colessa Andreea

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de biologie

10.

Cricu Iulia Alexandra

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de biologie

11.

Diaconiţa Alexandra

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

12.

Gorcioaia Raluca

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

13.

Grigore Maria

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

14.

Grigoriu Maria Gabriela

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

15.

Grosu Elena

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

16.

Hristea Maria

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

17.

Ichim Teodora

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

18.

Jâpa Loredana

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

19.

Lupu Cezar Iustinian

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

20.

Neacşu Elena Evelina

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

21.

Petrea Irina Alexandra

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de biologie

22.

Pintileasa Maria

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de religie

23.

Popovici Ruxandra

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

24.

Rotariu Alexandru

Colegiul Tehnic de Căi Ferate ”Unirea” Paşcani

Olimpiada – domeniul electric

25.

Samson Cătălin

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de biologie

26.

Stan Vasile

Liceul Tehnologic

„Mihai Busuioc” Paşcani

Discipline tehnice – textile

27.

Ştefan Diana

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de biologie

28.

Ursu Irina

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de biologie

29.

Vasile Mădălina

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

30.

Vasluianu Florin

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de biologie

31.

Veriveş Georgiana

Şcoala Gimnazială

Lunca Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

LOCUL III

 la olimpiadele judeţene

Nr.

crt.

Nume/prenume

Şcoala

Disciplina

 

1.

Ambrozie Gabriel

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de logică

2.

Andrei Cristina

Şcoala Gimnazială

Lunca Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

3.

Antăluţe Luiza

Colegiul Tehnic de Căi Ferate ”Unirea” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

4.

Apostol Adina Cătălina

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de biologie

5.

Asofiei Florina Cosmina

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de matematică

6.

Axintioi Claudiu

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de fizică

7.

Baroi Sara Iuliana

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

8.

Bejan Mihaela

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de religie

9.

Bodi Teodor

Liceul Tehnologic

„Mihai Busuioc” Paşcani

Discipline tehnice – textile

10.

Bohălţeanu Simina

Colegiul Tehnic de Căi Ferate ”Unirea” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

11.

Bolohan Maria

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de religie

12.

Bran Cristina

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

13.

Burlacu Teofana

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

14.

Buzatu Claudia

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

15.

Căşăriu Claudia 

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

16.

Chiţescu Raluca Andreea 

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de chimie

17.

Ciubotariu Adina Maria

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de chimie

18.

Cornei Laura

Colegiul Tehnic de Căi Ferate ”Unirea” Paşcani

Olimpiada de limba engleză

19.

Costea Denisa

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de religie ortodoxă

20.

Covrig Raluca

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

21.

Creţu Cristina

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de religie

22.

Enea Iustina

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

23.

Fasolă Bianca

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

24.

Ghiţu Andreea

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

25.

Grosu Irina

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de biologie

26.

Haidamac Pleşcan Ioana

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

27.

Hărăţu Codrin

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

28.

Ifrim Ştefan Alin

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de istorie

29.

Iftimie Bogdan

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de matematică

30.

Iftimie Ionuţ Valentin

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de biologie

31.

Ion Nela

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de biologie

32.

Iordăchioaia Diana

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

33.

Irina Maria Elena

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

34.

Leagăn Denisa

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

35.

Luchian Alexandru Iulian

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

36.

Lupoaea Ana Maria

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

37.

Lupu Andrei Cătălin

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de informatică

38.

Maftei Diana

Colegiul Tehnic de Căi Ferate ”Unirea” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

39.

Malache Andreea

Liceul Tehnologic Economic

 „Nicolae Iorga” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

40.

Malache Diana

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

41.

Neamţu Cucu Adriana

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de istorie

42.

Nechifor Dumitru Iulian

Colegiul Tehnic de Căi Ferate ”Unirea” Paşcani

Olimpiada -Domeniul  electronică şi automatizări

43.

Nicolau Maria

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de fizică

44.

Panainte Aniţa Cosmina

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de biologie

45.

Pârlea Debora Miriam

Colegiul Tehnic de Căi Ferate ”Unirea” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

46.

Pavel Andrada

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de matematică

47.

Pintilie Victor

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

48.

Pîrlea Simona

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

49.

Pleşca Maria

Liceul Teoretic

„Miron Costin” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

50.

Popescu Flavius Petru

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de matematică

51.

Puiu Petru Iulian

Colegiul Tehnic de Căi Ferate ”Unirea” Paşcani

Olimpiada de geografie

52.

Şchiopu Marcel

Colegiul Tehnic de Căi Ferate ”Unirea” Paşcani

Olimpiada – domeniul electric

53.

Soltanei Daria

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de biologie

54.

Spânu Anca

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de biologie

55.

Tagă Claudiu

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba engleză

56.

Teodorescu Ana Cristina

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de istorie

57.

Tătaru Andrei

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de biologie

58.

Tudorache Alexandra

Colegiul Naţional

 „Mihail Sadoveanu” Paşcani

Olimpiada de matematică

59.

Vornicu Ştefan

Şcoala Gimnazială

 „Iordache Cantacuzino” Paşcani

Olimpiada de limba şi literatura română

 

În aceslași timp, reprezentanții PNL au organizat un eveniment pentru copii cu concusuri de asfalt, concursuri de biciclete, in urma carora participantii au primit dulciuri, diplome și pizza. 

Ulterior, in cursul după-amiezii, spectacolul de 1 iunie s-a mutat in piața „Mihail Sadoveanu”, acolo unde copii au putut privi oamenii giganți, clovni și mimi care și-au pus talentele in a-i impresiona pe aceștia. 

 

 

 

{flv}diverse/1 iunie 2013(1){/flv}

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

 

Advertisements

Related posts

Cele patru componente ale PIDU-lui au intrat in procedurile de achizitie

Redacția

Pașcaniul în 2019: Mai multe nașteri, mai puține decese și căsătorii

Oana Cordoneanu

Premieră în municipiul nostru: instituţiile de învăţământ din Pașcani intră fără datorii la utilităţi în noul an şcolar

Răzvan Grecu

Lasă un comentariu

* Comentând aici sunteți de acord cu stocare datelor dumneavoastră pe acest site