Premierul Marcel Ciolacu a declarat duminică, despre o posibilă vizită în Statul Israel, că, cu certitudine va avea minim o deplasare externă, la Kiev, fiind vorba de o întâlnire la nivelul celor două Guverne, român şi ucrainean, în urma vizitei recente a premierului Ucrainei, Denis Smîhal, la Bucureşti, el aprecizând că în funcţie de acest program o să vadă dacă se impun şi alte deplasări, transmite News.ro. Şeful Executivului nu a confirmat informaţia privind vizita în Israel.
”Cu certitudine, săptămâna viitoare voi avea minim o deplasare externă”, a spus premierul, el explicând că va fi o formulă de genul şedinţei de guvern comune a celor două state, România şi Ucraina, convenită de mai mult timp, de când a venit premierul ucrainean Denis Smîhal în România.
”În funcţie de acest program o să vedem dacă se impun şi alte deplasări”, a spus premierul la Prima News.
El a arătat că este o situaţie tensionată:
”Trebuie să fim foarte corecţi, totul s-a declanşat de la un atac terorist condus de Ham
» Citește continuarea pe pagina autorului


