News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Educație

Cupa “Mihail Sadoveanu” la șah, organizată de Biblioteca Municipală, și-a desemnat primii câștigători

Mulți iubitori ai șahului s-au înscris la Cupa “Mihail Sadoveanu” organizată și în acest an de Biblioteca Municipală. Ieri s-au desfășurat întrecerile pentru primele două categorii de vârstă.

Este vorba de cea de până la 12 ani, iar cea de a doua competiția destinată elevilor cu vârste între 12 și 18 ani. Competiția continuă și astăzi cu întrecerile destinate celor cu vârsta de peste 18 ani.  

Revenind la ziua de ieri la categoria de vârstă până la 12 ani câștigătorii au fost:  locul I – Vlăduț Dolhăscu, pe locul II s-au clasat doi competitori – Daniel Radu și Eugen Ungureanu, iar pe locul III – Răzvan Olărașu. 

  

La categoria de vârstă 12 – 18 ani câștigătorul a fost Daniel Morariu, urmat de Emanuel Maxim – locul II, iar pe poziția a III-a s-a clasat David Iancu.

Citește și {loadposition articlescategoryload}

Related posts

Schimbări majore la Bacalaureat

Redacția

„Prin fereastra cuvintelor”- Concurs de anvergură la Liceul Tehnologic „Mihai Busuioc”

Oana

Tabăra de Sculptură din Pașcani:”Bolovanii” din mintea aleșilor au luat forma unor obiecte de artă

Irina Gherasim
Încarcă...