News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Sport

CSM Kosarom – Rapid CFR Suceava 0-1

Păşcănenii nu reuşesc să obţină nici o victorie în amicaluri. Sâmbătă, elevii lui Dan Condurache, au primit vizita divizionarei de Liga a II a, Rapid CFR Suceava într-o partidă de verificare.

 

După 90 de minute, păşcănenii au pierdut cu scorul de 0-1 însă conducerea clubului s-a arătat mulţumită de jocul formaţiei.

  

Nu la fel de mulţumiţi au fost de prestaţia fraţilor Catargiu, veniţi în probe după ce au evoluat în Liga a IVa din Italia.

Directorul Clubului Sportiv Municipal, Bogdan Mandric, ne-a declarat că de la plecarea mijlocaşului central Călugăru la CSMS Iaşi, conducerea clubului încearcă să găsească un înlocuitor, însă până acum nimeni nu s-a ridicat la nivelul aşteptărilor.

Următoarea partidă de verificare a păşcănenilor va avea loc miercuri în compania aceeaşi formaţii Rapid CFR Suceava, numai că de această dată CSM Kosarom se va deplasa pe stadionul Areni din localitate.

 

Related posts

Premii pentru sportivii pășcăneni la Festivalul Internațional de șah din Arad și la Cupa Primăriei Vaslui

Redacția

Răzvan Boroeanu, antrenorul CSM Paşcani: „Asigur suporterii că vom face tot ce este posibil să promovăm!”

Marius Parteni

Propunere: Pașcaniul să renunțe la echipa din Liga 3. Este oportun?

Marius Parteni
Încarcă...