News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Sport

Atletismul păşcănean începe cu dreptul anul 2014. Medalie de aur la aruncarea greutăţii

În perioada 7-8 ianuarie, în sala de atletism din Bacău a avut loc Memorialul “Dorin Melinte”, la care Paşcaniul a participat cu un singur concurent.

 

  

Este vorba despre Nistor Şerban de la Clubul Wes Moldavia care a reuşit la proba de aruncare a greutăţii cea mai lunga distanţă, clasându-se pe prima poziţie şi adjudecându-şi în acelaşi timp medalia de aur.

Antrenorul sportivului, Mihai Vicovanu s-a arătat extreme de încântat de performaţa elevului său.

“La Bacău a avut loc ieri competiţia dedicată juniorilor III, la care elevul de la Clubul West Moldavia, Şerban Nistor a obţinut prima poziţie la aruncarea greutăţii. Putem spune că atletismul păşcănean a început cu dreptul acest sezon” ne-a declarat Mihai Vicovanu, antrenor atletism

Related posts

Andreea Maria Atomi este un nume care se impune la Politehnica Iasi

Redacția

Shakira și Gerard Pique au confirmat că se despart, după o relație de 12 ani. Mesajul transmis către public

Redacția

Dosar penal pentru port de armă albă la Pașcani

Răzvan Grecu
Încarcă...