Accident cu o victimă pe strada Grădiniței din Pașcani petrecut marți seara. Un bărbat de 41 de ani din municipiu a ajuns la Spitalul Municipal în stare gravă.
Acesta a traversat strada fără să se asigure când a fost accidentat de o dubă Mercedes care se deplasa spre Spitalul Municipal. La fața locului a sosit și un echipaj de pe Ambulanță care i-a acordat victimei măsuri de prim ajutor. Costică Ursu a fost transportat apoi la Spitalul Municipal Pașcani. Șoferul aflat la volanul dubei a fost testat alcoolscopic de polițiști, însă rezultatul a fost negativ. Pe numele conducătorului auto s-a deschis un dosar de cercetare penală pentru vătămare corporală din culpă. Victima se afla sub influența băuturilor alcoolice.
Citește și: {loadposition articlescategoryload}


