
Ștrandul Municipal Pașcani se deschide vineri, 21 iunie, cu o întârziere de aproximativ o lună și jumătate. Incinta locației este pregătită pentru a primi persoanele dornice să se relaxeze.
Totul este pregătit în opinia autorităților pentru deschiderea evenimentului. Bazinul cu apă este umplut și șezlongurile așezate. Urmează să fie amplasate și umbreluțele.
Lucrările de reabilitare a ștrandului au fost realizate în regie proprie de Primăria Pașcani, prin angajații Serviciului de Gospodărie Comunală.
Tarifele de intrare la ștrand rămân neschimbate, astfel: adulți-10 lei prețul unui bilet și 5 lei pentru copii, veteranii de război și persoanele cu handicap vor beneficia de gratuitate.


