Național

VIDEO SuperLiga: Dinamo, la a doua victorie consecutivă după un meci spectaculos

Dinamo București a reușit cea de-a doua victorie consecutivă, după un meci spectaculos cu un final dramatic în deplasarea de la FC Voluntari, scor 3-2, în etapa a șasea a SuperLigii.

Jucatorii echipei Dinamo BucurestiFoto: Inquam Photos / Mihai-Antonio Vasile

FC Voluntari – Dinamo 2-3, în etapa a șasea a SuperLigii

Ilfovenii au început bine partida și după două ocazii ratate, Matricardi a deschis scorul în minutul 19.

Doar cinci minute mai târziu, Goncalo Gregorio reușea egalarea, după o combinați cu Costin.

Imediat după pauză, „câinii” au trecut în avantaj, Cristian Costin profitând de o nesincronizare între Igor Armaș și Vâlceanu.

FC Voluntari a egalat în minutul 80 prin Adam Nemec, iar finalul a fost unul incendiar.

Golul lui Gorka Larruceadin minutul 87 a fost anulat inițial pentru ofsaid, dar validat de VAR după multe minute de deliberare.

În cel de-al șaptelea minut de prelungiri, gazdele au primit o lovitură de la 11 metri, acordată din nou de VAR, deși arbitrul Radu Petrescu trecuse cu vederea faza.