News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

VIDEO Simion, după ce a fost surprins beat într-o localitate din Neamț: Am băut mai mult, dar într-o anumită limită. Era Revelion

Prezent în emisiune la Realitatea Plus, liderul formațiunii extremiste AUR, George Simion, a recunoscut că imaginile apărute în spațiul public (difuzate de atacul.ro) sunt reale și că într-adevăr a consumat mai mult alcool în seara de 31 decembrie 2023.

„Am băut mai mult, dar într-o anumită limită. Era Revelionul”, a explicat Simion, fără alte detalii legat de faptul că de fapt el se afla în public, nicidecum la vreun eveniment privat.

Conform informațiilor apărute în presă, Simion trebuia să ajungă la un eveniment organizat de AUR la Gura Humorului, în seara de Revelion, dar ar fi făcut o oprire în satul Borca, județul Neamț, unde s-a intersectat cu un grup de urători (colindători), de asemenea simpatizanți AUR.

În imaginile apărute în presă, liderul AUR arată destul de șifonat, cu mers împleticit și cămașa ieșită din pantaloni. Filmarea a fost distribuită pe YouTube de atacul.ro, care a precizat că a fost făcută la Borca, în județ

  

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Şefa opoziţiei belaruse în exil, Svetlana Tihanovskaia, va părăsi Lituania şi se va stabili în Polonia

Redacția

Simion, interviu în presa străină: „Rusia nu este o amenințare pentru NATO”

Redacția

Ciolacu, după adoptarea noii legi a pensiilor speciale: Deciziile CCR se pun în aplicare. USR a scris în PNRR că doar în cazul magistraților

Redacția
Încarcă...