








Fiecare anotimp își are obiceiuri si tradiții specifice legate de activitățile din lumea satelor românești, iar cele mai cunoscute sunt cele de iarnă. Un eveniment cu tradiție a avut loc astăzi la Târgu Frumos. 14 alaiuri de urători au umplut esplanada din Parcul „Ing. Dan Dumitrache”, din oraș, reînviind tradițiile întâmpinării noului an.
Festivalul de Datini și Obiceiuri “Cerbul, moștenire din străbuni” a fost organizat Primăria Târgu Frumos.după doi ani de pauză.

