
Echipa Viitorul Târgu Frumos, recent devenită partener oficial al FC Universitatea Cluj, a reușit un weekend excelent la Turneul Tigrilor Vaslui 2025, unde toate grupele participante au încheiat competiția pe podium. Grupa 2014 a obținut locul I, confirmând forma excelentă și progresul constant al tinerilor jucători. Grupa 2016 a reușit o evoluție solidă, clasându-se pe locul al II-lea, în timp ce Grupa 2013 a încheiat competiția pe locul III, după meciuri disputate intens.
Pe lângă rezultatele colective, doi jucători ai clubului au atras atenția organizatorilor, fiind recompensați cu premii individuale. Mîndru Iustin și Agafiței Ayan au fost desemnați jucătorii turneului, o recunoaștere importantă pentru talentul și impactul lor în joc.
Conducerea clubului a transmis că aceste rezultate reprezintă o confirmare a muncii depuse în academie și un motiv suplimentar de încredere în proiectul început, iar parteneriatul cu Universitatea Cluj va contribui la noi oportunități de formare și dezvoltare.





