News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Sănătate

Pășcăneni sancționați pentru consum de băuturi alcoolice pe stradă

Poliția locală este cu ochii pe cei care consumă băuturi alcoolice în spațiul public, sfidând regulile ce țin de ordinea publică dar și pe cele de bun simț.

Numai zilele trecute, polițiștii au sancționat patru bărbați, pe toți din același motiv. Consumau băuturi alcoolice în locuri publice: pe stradă și în fața blocului. Este vorba despre doi tineri de 21 de ani, depistați pe strada Moldovei și alți doi bărbați, de 42 și 57 de ani, care se cinsteau undeva pe strada Grădiniței. Aceștia au fost identificați și sancționați conform legii 61/91.

Se prea poate ca atmosfera de sărbătoare din ultima săptămână să fi fost prielnică unor astfel de comportamente, însă sunt cazuri care nu pot fi trecute cu vederea de către Polițiști, care îi amendează pe petrecăreți. 

  

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

 

Related posts

Rogobete: Începând cu 14 iulie, va fi disponibil pe site-ul MS un formular online dedicat sesizărilor privind mâncarea din spitale

Redacția

Experții anunță un număr crescut de cazuri de tuberculoză și HIV ca urmare a războiului din Ucraina

Redacția

Dezavantajele cafelei consumate pe stomacul gol

Redacția
Încarcă...