Doi tineri în vârstă de 27 și 29 de ani, ambii din localitatea Cristești, au ajuns pe mâinile medicilor după ce au încercat să aplaneze un conflict.
Ieri seară, ei au fost martori, fără voia lor, la o altercație între alți doi bărbați. Pentru că îl cunoșteau pe unul dintre aceștia, tinerii au intrevenit în ideea că vor potoli spiritele. Din nefericire pentru ei, nu numai că nu au reușit să stingă conflictul, ci au luat bătaie laolaltă cu amicul lor.
Toți trei au ajuns la spital, cu traumatisme cranio cerebrale și numeroase contuzii.
Unul dintre cei bătuți a anunțat Poliția care a identificat agresorul, sancționându-l cu amendă contravențională de 100 lei. Acesta are 34 de ani și este din Drăgușeni, Suceava.
Organele competente continuă cercetările pentru stabilirea situației de fapt.
Citește și: {loadposition articlescategoryload}


