News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Sănătate

O fetiță de 6 luni a ajuns la spital în stare gravă din pricina unei oale cu ciorbă

Neglijența parentală atinge uneori cote inimaginabile atunci când vedem, pe pielea micuților, rezultatele devastatoare ale acesteia.

 

Ne referim, de această dată, la cazul unei fetițe de numai 6 luni, din localitatea Buda, care, în cursul zilei de sâmbătă, a ajuns la Spitalul Municipal Pașcani opărită cu ciorbă clocotită.

  

Din constatarea medicilor reiese că micuța suferise arsuri de gradul II și III pe aproape 30 % din suprafața corpului, cu precădere în zona toracică.

Victima a fost trimisă de urgență la secția de Arși a Spitalului „Sfânta Maria” din Iași.

Nu cunoaștem exact circumstanțele producerii acestui eveniment nefericit, pentru a afla dacă părinții sau persoana adultă în grija căreia s-ar fi putut afla micuța au fost sau nu direct responsabili, însă rezultatele vorbesc uneori de la sine.  

 

Citește și {loadposition articlescategoryload}

Related posts

Numărul de cazuri noi de COVID-19 crește din nou. Alți 41 de români infectatați cu coronavirus au murit

Redacția

Criza medicilor. Funcțiile de manager de spital și director medical ale spitalelor pot fi ocupate de profesori universitari și de medici până la vârsta de 70 de ani, a decis Guvernul

Redacția

Ionuț Cîmpeanu rămâne singur în cursa pentru conducerea Spitalului Municipal de Urgență Pașcani. Ce planuri de modernizare are actualul manager (DOC)

Oana
Încarcă...