RCAST.NET
Sport

Meciul de fotbal dintre Universitatea Cluj și Sepsi Sfântu Gheorghe a fost oprit timp de 10 minute din cauza scandărilor xenofobe

Partida de fotbal dintre Universitatea Cluj și Sepsi Sfântu Gheorghe a fost oprit timp de 10 minute, după ce fanii clujeni au scandat lozinci xenofobe și au aruncat petarde pe teren.

În prima repriză, la minutul 26, arbitrul Sebastian Colţescu a întrerupt jocul aproape zece minute şi a trimis echipele la vestiare din cauza manifestărilor suporterilor gazdă, scrie Agerpres.

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a învins-o pe Universitatea Cluj cu scorul de 1-0 (0-0), luni, pe Cluj Arena, într-un meci din etapa a şasea a Superligii de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost înscris de venezueleanul Mario Rondon (52).

Oaspeţii au avut şi o bară, în min. 88, la şutul lui Radoslav Dimitrov.

Universitatea a avut ocazii bune prin Adrian Bălan (45+2) şi Alexandru Boiciuc (74).

Sepsi OSK a terminat meciul în zece oameni, după ce Nicolae Păun a primit al doilea cartonaş galben (90+2).

Sepsi OSK a urcat pe locul al treilea după acest succes.

Universitatea rămâne fără victorie după şase etape, având doar două puncte.