Sport

Kosarom II a promovat în Liga a IV-a

Kosarom II Pașcani a câștigat barajul de promovare în Liga a IV-a în fața formației Siretul Stolniceni Prăjescu, cu scorul de 2-1.

Pășcănenii au deschis repede scorul, în urma unui corner, grație reușitei lui Sofian. Oaspeții au egalat câteva minute mai târziu, dintr-o lovitura libera prin Ichim. Scorul pauzei a fost egal, 1-1.

În partea a doua, Kosarom II a primit un penalty, contestat de oaspeți, pe care la transformat Jurcanu. Oaspeții nu au mai reușit sa revină, deși au jucat ultimile 15 minute cu un om în plus.

La începutul partidei cele două echipe au primit cupa și medaliile, după ce au terminat campionatul pe primele locuri la egalitate.