News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Ford Explorer a intrat în producția de serie

• Ford a început producția de serie a modelului electric Explorer.

• Noul crossover este asamblat la uzina Ford din Köln, care a fost modernizată în urma unei investiții de 2 miliarde de dolari.

• Constructorul american anunță că un al doilea vehicul electric (un crossover ce va fi dezvăluit în curând) va intra în producție la Köln până la sfârșitul lui 2024.

  

• Ford Explorer poate fi comandat și în România. Modelul este disponibil în două versiuni de echipare: Select și Premium.

• Motorizările anunțate recent:

– RWD Extended Range: un motor electric cu 286 CP, baterie de 77 kWh (net), autonomie maximă de 602 km

– AWD Extended Range: două motoare electrice cu 340 CP, baterie de 79 kWh (net), autonomie maximă de 566 km

• Ulterior, gama va fi completată și de o versiune cu un singur motor electric cu 170 CP și o baterie cu capacitate mai mică.

• Prețuri de listă Ford Explorer în România:

– RWD Extended Range echipare Select: de la 47.500 de euro

– RWD Extended Range echipare Premium: de la 50.000 de euro

– AWD Extended Range echipare Select: 53.000 de euro

– AWD Extended Range echipare Premium: 55.500 de euro

• Foto: Ford

Autocritica News Feed

Ieri

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Accidentul aviatic soldat cu moartea unui ministru ucrainean. Aurescu: Vorbim tot de victime ale războiului

Redacția

Orban: De multe ori m-am gândit că poate aş fi putut conduce mai bine PNL cu reprezentanţi ai TNL decât am făcut-o cu unii care zic că sunt maturi şi înţelepţi

Redacția

Valeriu Stoica susține că blocajul de la CCR este un precedent periculos: „Închipuiţi-vă la un meci de fotbal, arbitrul iese de pe teren”

Redacția
Încarcă...