RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Duel românesc în semifinalele unui turneu ITF din Turcia

Irina Bara și Andreea Prisăcariu s-au calificat în semifinalele turneului „ITF W60” de la Bodrum (Turcia), în urma victoriilor obținute vineri.

Irina BaraFoto: Mathias Schulz / imago sportfotodienst / Profimedia

Irina Bara și Andreea Prisăcariu, duel în semifinale la ITF Bodrum

  

În sferturi, Bara (223 WTA) a învins-o pe letona Darja Semenistaja (182 WTA), scor 2-6, 7-5, 6-1, iar Prisăcariu (368 WTA) a trecut de rusoaica Amina Anshba (406 WTA), scor 2-6, 6-3, 7-6(5).

Irina și Andreea se vor duela pentru un loc în marea finală.

Grație parcursului din Turcia, Irina Bara se află pe locul 200 WTA în clasamentul WTA Live (salt de 23 de poziții), în timp ce Andreea Prisăcariu ocupă locul 342 (+26 poziții).

În cealaltă semifinală se vor întâlni argentinianca Maria Lourdes Carle (163 WTA) și turcoaica Berfu Cengiz (258 WTA).

La turneul „ITF W100” de la Madrid (Spania), Jaqueline Cristian (159 WTA) a fost învinsă în sferturi de iberica Sara Sorribes Tormo (155 WTA), scor 6-3, (3)6-7, 6-2.

Tot vineri, Cristina Dinu (308 WTA) a ob

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Trei școli cu 2000 de elevi au primi o donație de cărți de la Aktor România

Redacția

Strategia energetică, varianta finală: Ponderea energiei regenerabile va ajunge la 44% până în 2035

Redacția

EXCLUSIV Mircea Miclea: Universitățile trebuie evaluate internațional urgent, pe modelul clasificării aplicate de Daniel Funeriu. Banul public care pleacă de la ei trebuie să se ducă apoi spre programele de studii care fac performanță

Redacția
Încarcă...