

Doi tineri s-au ales cu sancțiuni usturăroare, după ce au fost suprinși pe camerele de supraveghere că au furat flori dintr-un rond de pe Esplanadă. Incidentul a avut loc aseară, 5 mai, în jurul orei 20.51Situația a fost adusă în atenție de Poliția Locală Pașcani.
”In data de 05.05.2022, numitii N.S.F din Tg.Frumos si R.T.B. din com Horlesti, aflandu-se pe Esplanada din Pascani,au distrus prin rupere flori (lalele) dintr-un rond de flori.Au fost sanctionati contraventional astfel:N.S.F. cu 1.500 lei amenda conform Lg.61/1991 si 100 lei amenda conform Lg.24/2007;R.T.B. cu 750 lei amenda conform Lg.61/1991 si 50 lei amenda conform Lg.24/2007. De remarcat, din pacate,ca nici un cetatean aflat pe Esplanada la acea ora nu a luat atitutidine fata de comportamentul lor”, ne-a declarat Vasile Avasiloaie, șeful Poliției Locale Pașcani.
CLICK VIDEO


