Sport

CSM Kosarom – Știința Miroslava 2-2

Egal obținut de jucătorii pășcăneni în prima etapă din returul playoffului dedicat echipelor ce evoluează în al III-lea eșalon din România.

Vorbim despre etapa cu numărul 6, în care pășcănenii au primit vizita celor de la Știința Miroslava. Deși au condus cu 2-0, jucătorii antrenați de Dan Condurache au cedat spre finalul primei reprize. Scorul a fost deschis de Maftei în minutul 7, majorat 3 minute mai târziu de către tânărul atacant Cosmin Nemțanu. Din păcate, Știința Miroslava înscrie de 2 ori, în minutele 40 și 42, prin G. Petrea.

În cealalltă partidă jucată astăzi, Cetatea Târgu Neamț a pierdut acasă cu scorul de 1-0, în fața celor de la FCM Dorohoi.

Mâine, începând cu ora 18.00 va avea loc ultima partidă a etapei, între Bucovina Pojorâta și SCM Petrotub Roman.