Formația locală CSM Kosarom a disputat astăzi, începând cu ora 11.00 un meci de verificare în deplasare la formația ce evoluează în Liga a II a, Sport Club Bacău.
Pășcănenii au jucat pe un teren acoperit cu zăpadă și gheață făcând greu față și temperaturii coborâte de afară. Gazdele au reușit să se impună cu scorul de 2-0.
În partida de astăzi, pășcănenii au folosit un jucător nou, Bogdan Catargiu de 24 ani de ani, ce joacă mijlocaș central și a sosit de la Roman.
Începând de luni, echipa locală va intra într-un cantonament ce va avea loc la baza sportivă din incinta Clubului Sportiv Municipal ce va dura timp de o săptămână.
Citește și {loadposition articlescategoryload} – Shortcut


