
Corpurile de școală și internatul Colegiului Tehic CF” Unirea” beneficiază de ieri seară de căldură. Oficialii unității de învățământ spun că încă se fac probe în acest sens.
Dacă ieri anunțam faptul că la nivelul unității de învățământ sunt probleme cu agentul termic, iar elevii stau în frig, peste noapte totul s-a schimbat.”Începând de ieri seară avem căldură în toată școala. Până mâine se fac probe de echilibrare termică”, a declarat Daniela Orășanu, directorul Colegiului Tehnic CF ”Unirea” Pașcani.
Unitatea de învățământ este ultima unde se rezolvă problema căldurii din rândul instituțiilor publice.


