Se circulă foarte greu pe sectorul de Drum Național Târgu Frumos – Pașcani – Moțca. Utilajele de deszăperire sunt în teren, dar zăpada se așează după fiecare trece a drumarilor.
La ora la care prezentăm această știre în panta de la Osoi o autoutilitară a derapat în fara părții carosabile, iar un tir blochează traficul. Simon Vlad, șeful Districtului Drumuri Naționale, Târgu Frumos – Pașcani – Moțca spune că se încearcă remedierea blocajului.”Încercăm să deblocăm situația, dar se circulă foarte greu pe tot sectorul. Noi acționăm cu utilajele, însă ninge tare. Recomand prudență șoferilor. E bine ca mașinile să fie echipate corespunzător”, ne-a declarat Vlad Simon.

