News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Ciolacu: Simion a făcut un abuz . „Și cel mai grav este că a folosit drapelul României”

Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat că protestul organizat de AUR, miercuri, în faţa Parlamentului reprezintă un “abuz” al liderului formaţiunii, George Simion, precizând că membrii şi simpatizanţii acestui partid “copiază” comportamentul inventat de USR.

Marcel Ciolacu. Foto: Arhiva Adevărul

Marcel Ciolacu. Foto: Arhiva Adevărul

La toate aceste manifestări, aţi văzut, se foloseşte foarte mult drapelul României. Un lucru grav, pentru că aruncăm drapelul României într-un ridicol, mai punem şi însemnele partidelor pe drapelul României. Mi se pare că e şi o lege în Parlament şi poate o votăm cât mai repede, ca nimeni să nu mai pună vreun însemn pe drapelul României. În al doilea rând, copiază ce au inventat cei de la USR. Aduceţi-vă aminte, aceste manifestări erau şi în interiorul Parlamentului şi făcute în stradă de către USR. Se copiază acest comportament. Nu duce la ceva bun acest comportament. În primul rând e atributul Parlamentului de a legifera, de a vota. Există dezbateri în comisii. În cazul în care agresezi parlamentarii, atunci se vor ţine comisiile online şi nu mai există pericolul de o agresiune fizică“, a afirmat Ciolacu, într-o emisiune, miercuri seara,

  

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Andrei Muraru, ambasadorul României în SUA: Prin rezultatul votului acestui scrutin prezidenţial, România a ales să îşi păstreze vocea pro-europeană şi statutul de democraţie

Redacția

Fost judecător CCR, despre contestația depusă de Georgescu la BEC: „Nu are nicio șansă în faţa Curţii. Nu va fi nicio surpriză”

Redacția

ULTIMA ORĂ DOCUMENT Modificări radicale la sănătate – Nu mai sunt asigurați soț/soție/părinți fără venituri, persoane cu indemnizație creștere copil, personal monahal, șomaj sau bolnavii, alții decât afecțiuni oncologice

Redacția
Încarcă...