News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Argentina s-a calificat în optimile Cupei Mondiale de Fotbal după victoria în fața Poloniei

MacAllister și Alvarez au înscris în repriza secundă cele două goluri prin care Argentina a învins miercuri seară Polonia la Cupa Mondială de Fotbal din Qatar.

În prima repriză, starul argentinian Lionel Messi a ratat un penalty. Argentina avea nevoie de victorie pentru a-și asigura calificarea din grupă.

În celălalt meci din grupa C, Mexic a învins Arabia Saudită cu 2-1.

La finalul meciurilor din grupă, Argentina și Polonia, condusă de superstarul Robert Lewandowski, s-au calificat în optimi, în timp ce Mexic pleacă acasă.

  

Disclaimer: G4Media nu a cerut și nu a primit niciodată fonduri guvernamentale direct sau sub forma unor campanii de informare. Acesta este un ajutor de stat mascat care distorsionează piața de media și este inacceptabil. De asemenea, G4Media nu acceptă bani de la partidele politice în afara campaniilor electorale. Publicitatea electorală marcată ca atare este normală în perioada alegerilor.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Vicepremierul Anastasiu: Sunt tot felul de entităţi care se ocupă cu o grămadă de lucruri. Studiem Revoluţia Română, studiem Levantul, studiem foarte multe lucruri, dar pensionarii noştri dau din pensiile lor. Poate că mai punem o pauză la ce nu e neapăra

Redacția

SuperLiga: Hermannstadt vs. FC Botoşani. Avertismentul lui Teja

Redacția

George Simion şi-a luat consilieri pentru relaţii internaţionale: Anton Pisaroglu şi Marshall Comins se vor ocupa de imaginea externă a AUR

Redacția
Încarcă...