News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

ANM: De Crăciun, slabe șanse de ninsoare

Sunt slabe şanse ca de Crăciun să avem parte de zăpadă. Meteorologii au emis în urmă cu puţin timp prognoza pentru următoarele două săptămâni.

 

 MOLDOVA

În condiţiile unui regim termic apropiat de normalul celei de-a doua jumătăţi a lunii decembrie, în zonele joase, local, ceaţa poate persista. Media temperaturilor maxime va fi cuprinsă între 3 şi 6 grade până în 19 decembrie, apoi va urca la 8 grade, iar în a doua săptămână va reveni rapid la 3 grade, valoare ce se va menţine până la sfârșitul intervalului. Temperaturile minime vor fi permanent negative, în cele mai calde nopţi media lor fiind de -1…0 grade, iar în cele mai reci, de -4…-3 grade. Mai ales în intervalul 20-28 decembrie, vor fi posibile precipitaţii slabe, mixte şi, pe arii restrânse, se va semnala polei.

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

  

 

Related posts

1,6 milioane de moldoveni utilizează Facebook

Redacția

ANM: Temperaturi peste normalul perioadei în București. Precipitații și intensificări ale vântului în Dobrogea, Transilvania și Moldova

Redacția

Spărturile din țevile de canalizare, pe unde se scurg deșeuri menajere, le fac zile negre locatarilor de la Pavilioanele U, T și R, de pe aleea Sportului. Oamenii spun că de vină pentru indiferența autorităților ar fi „culorea politică” a unora dintre ei

Răzvan Grecu
Încarcă...