News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Viktor Orban, alături de premierul Slovaciei: „Este bine pentru noi să avem vecini normali”

„Este bine că nu suntem singuri, este bine pentru noi să avem vecini normali”, a declarat prim-ministrul Ungariei, Viktor Orban, duminica aceasta, la o ceremonie prilejuită de aniversarea a 130 de ani de la inaugurarea podului Maria Valeria la Esztergom, informează MTI, transmite Agerpres.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media – articolul continuă mai jos –

Adresându-se premierului slovac, care a participat de asemenea la eveniment, Orban a spus că Robert Fico „ştie ceva ce doar el din Europa ştie: atunci când Slovacia greşeşte într-un fel sau altul, el vine şi îndreaptă lucrurile”. În acest context, Viktor Orban i-a urat omologului său slovac mult succes în demersurile sale actuale.

Premierul ungar a salutat de asemenea recentul amendament la Constituţia Slovaciei care defineşte căsătoria drept o uniune între un bă…

  

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Comisia Europeană reacționează după ce parlamentul Georgiei a trecut controversata lege privind „agenții străini”: „Îndemnăm autoritățile georgiene să revină ferm pe calea UE. Mai este încă timp”

Redacția

Ciolacu, după întâlnirea cu sindicatele: „Posturile din sistemul sanitar vor fi deblocate”. Ce alte măsuri urmează să fie luate

Redacția

Ce transmit liderii lumii la summitul ONU privind schimbările climatice?

Redacția
Încarcă...