
Traditia chimistilor olimpici de la Colegiul „Sadoveanu” continua si in acest an.
In noaptea Sfanta de Inviere cei trei elevi care au reprezentat Pascaniul in lotul iesean s-au intors acasa cu rezultate pe masura:
Andrada Pavel -mentiune speciala, clasa a X-a
Stefan Frasila – mentiune speciala, clasa a IX-a
Victor Pintilie – mentiune speciala, clasa a XI-a
Medalia pentru excelenta in chimie ajunge, pentru a doua oara, la Colegiul „Sadoveanu”: in urma barajului de 5 ore, la care au participat peste 80 de candidati, Victor Pintilie s-a calificat in Lotul International Largit al Romaniei.

