Personalul medical de la Serviciul de Ambulanță Pașcani a fost solicitat în această seară la sediul Bibliotecii Municipale.
Un tânăr a început să se simtă rău în timp ce se afla în sala calculatoarelor, acuzând dureri abdominale. Medicii ajunși la fața locului l-au transportat în ambulanță și i-au acordat primele îngrijiri medicale. Ulterior a fost transportat în Compartimentul de Primiri Urgențe de la Spitalul Municipal.

