News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Politică

Start de campanie pentru Liliana Romaniuc:”Lipsa unui program politic al contracandidaților mă determină să afirm că nu îi cunosc”(VIDEO)

Liliana Romaniuc, candidatul ARD la funcția de deputat pe Colegiul 5 Pașcani,  și-a prezentat astăzi programul politic pentru cetățenii zonei unde candidează. Fosta șefă a Inspectoratului Școlar Județean Iași a susținut în fața ziariștilor că vine în fața cetățenilor cu proiecte concrete, realizabile în scurt timp.

 

La întâlnirea cu presa alături de candidatul ARD la funcția de deputat a stat Radu Miron, de la Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iași, fost profesor al Lilianei Romaniuc în timpul facultății și un colaborator din Statele Unite ale Americii, interesat de demararea unor proiecte în zona Pașcani.   

 Cetăţenii din zona Paşcani au dreptul la o schimbare adevărată, schimbare care să le arate că, şi în Paşcani, se poate trăi mai bine, demn şi frumos. Există numeroase posibilităţi ca acest lucru să se întâmple”, se arată în scrisoarea către cetățenii Colegiul 5 semnată de Liliana Romaniuc.

  

 Candidatul ARD a mai spus că va face o campanie pozitivă în aceste zile și așteaptă același lucru de la contracandidații săi. Cât îi privește pe aceștia, Romainuc a spus că va vorbi despre ei atunci când vor ieși public cu un program politic.”Nu mă interesează viața lor persoanlă sau privată. Mă interesează un program politic, pe care nu l-am văzut la nici unul. Lipsa acestuia mă face să afirm că din acest punct de vedere nu îi cunosc pe contracandidații mei”, a mai subliniat Liliana Romaniuc.

 Candidatul ARD se luptă pentru un post de deputat pe Colegiul 5 cu Neculai Rățoi – USL și Ștefan Voinea PP DD.         

{flv}diverse/liliana romaniuc prezentare oferta mea{/flv}

 Citește și: {loadposition articlescategoryload}

Related posts

Ce a văzut Drulă ca ministru: o întreagă mafie de partid „mufată la resurse”. Sabotarea autostrăzilor: „Primarii întârzie avize, pun diverse piedici, trimit controale, pentru că nu se cumpără de unde trebuie”

Redacția

Marius Pintilie și-a depus candidatura pentru funcția de primar! Vezi lista PNL pentru Consiliul Local! (VIDEO)

Răzvan Grecu

Bilanțul unui an de guvernare USL, în varianta senatorului Sorin Lazăr

Redacția
Încarcă...