News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Scandalul de la Sectorul 1 ajunge în etapa plângerilor penale. Armand dă în judecată mai mulţi liberali, iar PNL pe ea. Burduja: E crizatoarea perfectă

„Ministrul Cercetării şi al Digitalizării şi şeful PNL Sector 1 şi-a trimis apropiaţii să facă presiuni asupra funcţionarilor din cadrul direcţiei de urbanism şi împotriva Arhitectului Şef al Primăriei Sectorului 1 Liberalii şi-au trimis oamenii de încredere la ultima şedinţă a consiliului local, au hărţuit şi ameninţat public funcţionarii de la Urbanism, Juridic şi Secretariat General din cadrul Primăriei Sectorului 1 (Acest departament a fost reorganizat în întregime de mine la începutul mandatului şi funcţionează impecabil. Nu mai merge cu combinaţiile unor dezvoltatori imobiliari care cumpărau bunăvoinţa funcţionarilor. Oprim orice şantier ilegal şi orice construcţie fără autorizaţie). Sunt aceleaşi personaje cărora PNL Sector 1 le-a găsit sinecuri în companiile Primăriei Sectorului 3, după negocieri cu Robert Negoiţă, finul Gabrielei Firea”, a precizat Clotilde Armand, într-un mesaj pe Facebook. De asemenea, edilul de la Sectorul 1 a dat mai multor persoane care ar fi avut „derapaje şi insulte” la şedinţa de vineri de Consiliu Local. 

Imediat a venit şi reacţia PNL Sector 1. „Ştim cine o “consiliază” pe primarul-scandal de la sectorul 1, aşa ca nu ne miră nici incompetenţa, nici lipsa de creativitate. Într-un nou acces de isterie, pentru ca nu poate explica ilegalităţile ei flagrante din primărie,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Conducerea organizaţiei judeţene a USR Botoşani, revocată din funcţie

Redacția

Cum explică Transgaz de ce cumpără iPhone-uri de ultimă generație, cine le va folosi și de ce este exceptat de la reforma lui Ciolacu

Redacția

Ciucă anunţă că programul naţional Anghel Saligny va fi lansat foarte curând: Urmează să luăm decizia la nivelul Guvernului, să suplimentăm suma

Redacția
Încarcă...