News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Social

Punctele de prim ajutor ale pășcănenilor pe perioada caniculară

Vești bune pentru pășcănenii care se luptă cu aceste zile caniculare. Viceprimarul Vasile Axinte ne-a expus maniera prin care Primăria ajută populația în această perioadă.

 „În perioada care urmează, respectiv marți, miercuri și joi s-a anunțat o perioadă de caniculă cu temperaturi de peste 30 de grade. Primăria a luat măsuri, a aprovizionat cu apă salariații Primăriei, atat de la birourile funcționale cat și cei care lucrează în stradă și avem și acel protocol încheiat cu toate farmaciile din oraș pe perioadă verii care trebuie să asigure apă și eventual luarea unei tensiuni dacă este nevoie. E bine ca cetățenii să știe că pot intra în orice farmacie din oraș ca să ceară aceste lucruri. De asemenea în piețe, unde sunt zone aglomerate, la birourile din piață pot găsi apă și personal care să le asigure o îngrijire”, ne-a declarat viceprimarul Vasile Axinte.

Citește și {loadposition articlescategoryload}

  

Related posts

ANPC: Produsele care provin din China nu sunt contaminate cu noul coronavirus

Redacția

Incendiu în satul Topile. Acționează autospeciale ISU Pașcani (Video)

Redacția

Două milioane din chestionarele pentru autorecenzare au fost declarate invalide. Românii vor fi vizitați acasă de recenzori

Redacția
Încarcă...