News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Primăria Capitalei, despre cei 4 bebeluși născuți în maternitățile bucureștene: Ei sunt semnele bune ale noului an

Primăria municipiului București arată câți copii s-au născut în primele ore ale anului 2026:

  • Un băiețel născut la ora 3.00, la Spitalul Clinic „Dr. Ion Cantacuzino”, este primul bebeluș venit pe lume în acest an, în București, la maternitățile Primăriei Capitalei. Are 2,7 kg, e sănătos și născut pe cale naturală.
  • Următorii bebeluși s-au născut la Spitalul Clinic de Obstetrică și Ginecologie Filantropia. Tot pe cale naturală: la ora 4.45 o fetiță de 3,1 kg, numită Cătălina, și la 5.42 o altă fetiță, Mariana. Ambele au primit nota 10!
  • David s-a născut la ora 8.11 la Spitalul „Prof. Dr. Panait Sârbu”, prin cezariană.

„Ei sunt semnele bune ale noului an! Se spune că bebelușii născuți pe 1 ianuarie vor avea un destin luminos și mult noroc în viață. Iar dacă primul născut din an este băiat, anul va fi cu belșug, spor și stabilitate pentru comunitate! Dacă e fată, va fi un an blând, cu pace, armonie și liniște. Bine ați venit pe lume, copii! Vă dorim să aveți parte de…

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Acord al României cu Administrația Trump pentru un lanț de hidrocentrale cu stocare în Carpați. Tocmai a fost propusă militarizarea celor de securitate națională

Redacția

Document misterios, publicat de Ministerul Energiei și șters după câteva minute / Furnizorii de electricitate și gaze erau acuzați de creșterea nejustificată a facturilor

Redacția

CM 2022: Polonia, calificare dramatică în optimi / Un singur gol a făcut diferența

Redacția
Încarcă...