
Zi de sărbătoare pentru mica comunitate ortodoxă din satul Ursărești, comuna Răchiteni! Duminică, 2 iunie, începând cu ora 08.00, va avea loc slujba de sfințire a Bisericii ”Nașterea Maicii Domnului”, care va fi oficiată de Preasfinţitul Părinte Nichifor Botoşăneanul, Episcop-vicar al Arhiepiscopiei Iaşilor.
”Acest eveniment deosebit va fi o zi de mare sărbătoare pentru întreaga comunitate, un moment de comuniune și de rugăciune, o cinstire a Maicii Domnului, ocrotitoarea satului Ursărești.Vă așteptăm cu drag să participați la această ceremonie sfântă, pentru a primi binecuvântarea Preasfințitului Nichifor Botosăneanul, a ne bucura de frumusețea slujbei și a ne uni sufletele în rugăciune. Ne bucurăm de prezența dumneavoastră și vă mulțumim pentru sprijinul acordat!” Cu dragoste în Hristos, Preotul paroh, Alin Hobincă,. Consiliul Parohial.


