O șoferiță din
Pașcani a fost surprinsă de camerele de supraveghere montate în zona vale a municipiului, în timp ce se plimba cu mașina pe Esplanadă.
Femeia a fost identificată de un echipaj al Poliției Locale și sancționată cu 100 lei.
„O șoferiță din Pașcani, Tudosia Domnica, a circulat cu autoturismul marca VW pe strada Cuza Vodă. Femeia a fost sancționată cu suma de 100 lei”, a declarat șeful Poliției Locale, Vasile Avasiloaie.
Reamintim faptul că nu este primul caz care a intrat în atenția Poliției Locale, după ce au fost instalate camerele de supraveghere în zona vale. În iunie 2014, un șofer din localitatea Dolhasca, a fost amendat de polițiști pentru că a intrat cu autoturismul pe Esplanadă pentru a-și face cumpărături. Doru Dumitraș a primit o sancțiune de 200 lei.
{flv}diverse/parcat esplanada{/flv}
Citește și: {loadposition articlescategoryload}


