News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Poliție

Pășcăneancă amendată pentru că a circulat cu mașina pe Esplanadă (VIDEO)

O șoferiță din Pașcani a fost surprinsă de camerele de supraveghere montate în zona vale a municipiului, în timp ce se plimba cu mașina pe Esplanadă.

Femeia a fost identificată de un echipaj al Poliției Locale și sancționată cu 100 lei.

 „O șoferiță din Pașcani, Tudosia Domnica, a circulat cu autoturismul marca VW pe strada Cuza Vodă. Femeia a fost sancționată cu suma de 100 lei”, a declarat șeful Poliției Locale, Vasile Avasiloaie.

  

 Reamintim faptul că nu este primul caz care a intrat în atenția Poliției Locale, după ce au fost instalate camerele de supraveghere în zona vale. În iunie 2014, un șofer din localitatea Dolhasca, a fost amendat de polițiști pentru că a intrat cu autoturismul pe Esplanadă pentru a-și face cumpărături. Doru Dumitraș a primit o sancțiune de 200 lei.

{flv}diverse/parcat esplanada{/flv}

 Citește și: {loadposition articlescategoryload}

Related posts

Portăreii îi scot unui ieşean poiata găinilor la licitaţie

Redacția

Tânăr din Ruginoasa bătut pe stradă. Polițiștii caută agresorul

Răzvan Grecu

Tânăr din Lespezi amendat pentru nepurtarea măștii de protecție

Redacția
Încarcă...