News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

O femeie și un adolescent din localitatea Rupea, amendați cu 30.000 de lei, după ce au fost prinși aruncând gunoi pe un câmp / Jandarmii i-au obligat să adune și deșeurile aruncate

Sursa foto: Șansa Buzoiană

O femeie şi un adolescent din localitatea braşoveană Rupea au fost amendaţi cu 30.000 de lei, după ce au fost prinşi de către jandarmi în timp ce-şi aruncau gunoiul pe un câmp de lângă localitate. Pentru a scăpa de sancţiune, cei doi au fugit, însă au fost prinşi şi obligaţi să adune deşeurile aruncate, transmite News.ro.

Cei doi localnici din Rupea au fost surprinşi, duminică, în timp ce aruncau aproximativ 100 de kilograme gunoi menajer pe un câmp din apropierea oraşului, în zona cunoscută sub denumirea „Heleştee”.

  

”În momentul în care i-au văzut pe colegii noştri, cei doi au fugit, dar după aproximativ 15 minute jandarmii au reuşit să-i oprească şi să-i identifice. Pentru fapta lor au fost sancţionaţi cu o amenda contravenţională în valoare de 30.000 lei”, informează, duminică seară, reprezentanţii Jandarmeriei Braşov.

În plus, cei doi au fost obligaţi să cureţe terenul de gunoaie şi să le predea într-un loc aparţinând operatorului de salubrizare din oraşul Rupea.

Jandarmii anunţă că vor continua acţiunile de supraveghere în zona respectivă pentru a-i îm

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Radu Miruță și-a publicat diplomele după atacul lui Victor Ponta: „Doctoratul meu e pe bune, nu ca al dumneavoastră”

Redacția

Medvedev, o nouă amenințare: Dacă Statele Unite doresc înfrângerea Rusiei în Ucraina, atunci avem dreptul să ne apărăm cu orice armă, inclusiv cea nucleară

Redacția

Ciadul suspendă vizele americanilor, răspunzând interdicţiei lui Trump conform „principiilor reciprocităţii”

Redacția
Încarcă...