News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

O cântăreață care participa la o nuntă la mai puțin de 500 m de locul exploziilor de la Crevedia s-a bucurat că petrecerea a continuat și după tragedie: ”Dumnezeu ne-a dovedit că ne iubește!”

La mai puțin de 500 de metri de locul exploziilor de la Crevedia, de sâmbătă seara, în urma cărora au murit doi oameni și au fost răniți aproape 60, s-a desfășurat o nuntă care a continuat și după producerea tragediei. Informația a fost oferită, într-o postare pe Facebook, de o interpretă de muzică populară care a cântat la petrecere.

„Încă o dată Dumnezeu ne-a dovedit că ne iubește! Locația de aseară a fost la mai puțin de 500 de metri față de locul exploziei de la Crevedia. În ciuda pericolului, am continuat nunta”, a scris Irina Cristina Chioveanu, interpretă de muzică populară, pe pagina ei de socializare, potrivit protv.ro.

În paralel, autoritățile au anunțat că, în aceeași seară, peste 1000 de persoane au fost evacuate din case și mutate la o distanță de cel puțin 700 de metri, în urma exploziilor.

Explozia a avut loc la o stație GPL din Crevedia, pe DN1A. Aceasta a fost urmată de o explozie mult mai puternică, chiar în timpul intervenției pompierilor. Două persoane au murit și alte 41 sunt încă spitalizare, dintre care șase i

  

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Programul Rabla 2025 pentru persoane fizice va fi reluat

Redacția

FIFA The Best: Robert Lewandowski, Lionel Messi și Mohamed Salah, în luptă pentru titlul de jucătorul anului

Redacția

Noi pavilioane de detenţie la Penitenciarul Constanţa-Poarta Albă şi Secţia Exterioară Valu lui Traian / 380 de noi locuri de detenţie / ”Asigură pentru fiecare persoană cel puţin 4 mp”

Redacția
Încarcă...