News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

O asistentă medicală nevaccinată de la Spitalul Judeţean Arad a murit după ce s-a infectat cu COVID-19 / Femeia în vârstă de 50 de ani avea și alte afecțiuni

O asistentă de la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Arad, în vârstă de 50 de ani, a decedat, vineri, după ce a pierdut lupta cu COVID-19, ea fiind internată în Secţia de Anestezie şi Terapie Intensivă a acestei unităţi medicale. Femeia nu era vaccinată.

„O veste tragică a îndoliat comunitatea Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă Arad. Una dintre colegele noastre, asistentă medicală pe Secţia Cardiologie, a pierdut lupta cu virusul Covid-19, după ce a fost internată în Secţia de Anestezie şi Terapie Intensivă. Transmitem sincere condoleanţe familiei îndurerate! Dumnezeu să o odihnească în pace!”, au

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Meteo: Vremea rece mai tine putin, apoi vin temperaturi de 31 de grade

Redacția

Un bărbat cercetat pentru că ar fi încheiat antecontracte pentru apartamente deja vândute a fost arestat preventiv

Redacția

Scandalul Steaua-FCSB. Ciolacu: Când n-ai performanță și strici lucruri, n-ai dreptul să le interzici unor sportivi să joace pe stadion

Redacția
Încarcă...