News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Noi măsuri aprobate de Guvernul României

Prețul carburantului la pompă va fi compensat cu 50 de bani la litru în următoarele trei luni, a stabilit guvernul.

Jumătate din această reducere va fi decontată de stat, iar cealaltă jumătate va fi suportată de către companiile din industria petrolieră.

Executivul a mai aprobat normele de aplicare a legii care reglementează modul în care persoanele fizice pot desfășura activități casnice în beneficiul altora și sunt remunerate cu tichete speciale.

Acestea vor putea fi achiziționate atât pe suport electronic, cât și pe suport de hârtie.

  

Cabinetul a adoptat și noi reglementări pentru menținerea în sistemul medical al rezidenților implicați în gestionarea pandemiei de COVID.

Actul normativ stabilește că medicii rezidenți care nu s-au prezentat la examenul de specialist pot fi încadrați ca medici pe o durată de maxim un an de la finalizarea stagiului de pregătire.

radio romania

Related posts

Montarea de semafoare la instituțiile de învățământ, împiedicată de lipsa de personal!

Răzvan Grecu

Cod galben de ger în județul Iași. Temperaturile pot coborâ până la -18 grade

Oana

Consiliul Local convocat într-o nouă ședință, pentru alocarea unui teren în vederea construirii unei creșe

Marius Parteni
Încarcă...