News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Social

Meniu special la Spitalul Municipal, pentru bolnavii care rămân internați de Paște

Pacienții care vor fi internaţi la Spitalul Municipal de Sărbătorile Pascale vor avea parte de un meniu special. Astfel, bolnavii fără restricţii alimentare vor primi în prima zi de Paște ouă roșii, cozonac, ciorbă de pasăre și friptură.

Luni, în a doua zi de Paşte, pacienții vor avea ciorbă de perișoare, cozonac și sarmale. Bucătarii vor pregăti aproximativ 220 de porţii de mâncare pentru pacienții care își vor petrece Sărbătorile Pascale pe Patul de Spital.  

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

  

Related posts

Fermierul român care are un magazin unic, unde nu sunt vânzători şi paznici

Redacția

Incendiu devastator la Muncelul de Sus

Redacția

Tratatul anti pandemie, despre care nu se vorbeste in Romania, ar putea fi ratificat cu OMS la sfarsitul lunii. Pețiție online pentru a împiedica acest lucru!

Redacția
Încarcă...