Pacienții care vor fi internaţi la Spitalul Municipal de Sărbătorile Pascale vor avea parte de un meniu special. Astfel, bolnavii fără restricţii alimentare vor primi în prima zi de Paște ouă roșii, cozonac, ciorbă de pasăre și friptură.
Luni, în a doua zi de Paşte, pacienții vor avea ciorbă de perișoare, cozonac și sarmale. Bucătarii vor pregăti aproximativ 220 de porţii de mâncare pentru pacienții care își vor petrece Sărbătorile Pascale pe Patul de Spital.
Citește și: {loadposition articlescategoryload}


