News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Liga 1. FCSB vs CFR Cluj: finala care nu mai contează

Gigi Becali (63 de ani) crede că FCSB va fi campioana morală a Ligii 1, dacă va câștiga meciul direct cu CFR Cluj, din ultima rundă. FCSB – CFR Cluj se joacă duminică, 22 mai, de la ora 21:30, pe stadionul din Buzău. Meciul ar fi trebuit să fie “finala campionatului”, dar FCSB s-a împedicat surprinzător de Voluntari.

Pontul zileiFoto: Profimedia

CFR Cluj și-a adjudecat al 5-lea titlu consecutiv din Liga 1 cu o etapă înaintea finalului de play-off. Mult-așteptatul meci cu FCSB nu va avea miză pentru clasament, dar Gigi Becali îl consideră unul al orgoliilor.

  

“Aștept de la ultimul meci cu CFR să fim campioni. Dacă vom câștiga, suntem campioni. Dacă pierdem, atunci ridic mâna și recunosc. Nu mă interesează ce zic ei! Dacă facem egal sau ne bat, înseamnă că sunt mai buni.

Nu e clar că au luat titlul, e clară doar hoția în acest moment! Mai și ziceau să le facem tunel înaintea meciului… Dacă nu luam gol din ofsaid și ei nu dădeau gol din ofsaid, atunci meciul se juca cu trofeul pe masă”, a spus Gigi Becali.

Titlul în Liga 1 a fost decis cu 90 de minute înainte de final,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Președintele Columbiei îl face „senil” pe Donald Trump și convoacă o mare manifestație pentru suveranitate, miercuri, la Bogota

Redacția

Palatul Victoria a fost iluminat în culorile drapelului Ucrainei

Redacția

Trend controversat: Antivacciniști care s-au inoculat contra COVID încearcă să „anuleze” vaccinul făcând băi cu borax

Redacția
Încarcă...