
Luminiţele colorate au fost aprinse pe străzile din Târgu Frumos. Primarul din Târgu Frumos a anunţat faptul că, deşi zăpada se lasă aşteptată, iluminatul festiv a fost aprins în oraş, pentru a oferi târgoveţilor o parte din spiritul sărbătorilor de iarnă.
În faţa Primăriei a fost împodobit un brad, iar pe străzile principale din oraş au fost întinse luminiţe colorate care anunţă apropierea celei mai frumoase perioada din an.

