NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Iată cine te întâmpină pe 5 iunie la secția de votare: lista președinților și locțiitorilor secțiilor de votare din Pașcani

Președinții și locțiitorii secțiilor de votare din județul Iași au fost deciși ieri, prin tragere la sorți la sediul Biroului Electoral Central Județean Iași.

 

Conform informațiiilor furnizate de Autoritatea Electorală permanentă, președinții și locțiitorii au fost aleși din rândul persoanelor înscrise în corpul experților electorali, cu domiciliul sau reședința în județ, pe baza criteriului apropierii domiciliului sau reședinței de sediul secției de votare, precum și pe baza criteriului studiilor absolvite.

  

La nivelul municipiului Pașcani sunt amenajate 27 de secții de votare care presupun 54 de presedinți și locțiitori.

Secția nr. 242, Casa de Cultură, președinte Iulia Pal, locțiitor Petronela Parteni

Secția nr. 243, Casa de Cultură, președinte Antonela Neculăeș, locțiitor Monila Pleșcan

Secția nr. 244, Școala Ion Creangă, președinte Constantin Bostan, locțiitor Luminița Filimon

Secția nr. 245, Grădinița nr. 1, președinte Vasile Corneanu, locțiitor Cristina Toma

Secția nr. 246, Școala Iordachi Cantacuzino, președinte Lăcrămioara Gavril, locțiitor Radu Ifrim

Secția nr. 247, Școala Iordachi Cantacuzino, președinte Gheorghiță Pintilie, locțiitor Adrian Bița

Secția nr. 248,Grădinița Vatra, președinte Laura Pașcu, locțiitor Petronela Pintilie

Secția nr. 249, Colegiul Național Mihail Sadoveanu, președinte Ionuț Bartolomeu, locțiitor Ovidiu Sofian

Secția nr. 250, Colegiul Național Mihail Sadoveanu, președinte Laura Iacob, locțiitor Mihaela Puiu

Secția nr. 251, Grădinița Siretul, președinte Doina Bartolomeu, locțiitor Vasile Leahu

Secția nr. 252,  Liceul economic Nicolae Iorga, președinte Mihaela Juncă, locțiitor Emanuela Simon

Secția nr. 253, Școala Specială, președinte Rodica Gavrilaș, locțiitor Gianina Buhlea

Secția nr. 254, Colegiul Tehnic CF UNIREA, președinte Iuliana Haldan, locțiitor Daniela Avărvarei

Secția nr. 255, Colegiul Tehnic CF UNIREA, președinte Ana Maria Văleanu, locțiitor Crina Boca

Secția nr. 256, Grădinița cu program prelungit nr. 3, președinte Cristina Bugioeanu, locțiitor Gherorghe Irimiea

Secția nr. 257, Grădinița cu program prelungit nr. 3, președinte Gabriela Nistor, locțiitor Petru Preda

Secția nr. 258, Liceul Miron Costin, președinte Roxana Neder, locțiitor Marius Buhlea

Secția nr. 259, Liceul Miron Costin, președinte Mihaela Buruiană, locțiitor Constantin Chiriac

Secția nr. 260, Grup Școlar Mihai Busuioc, președinte Maricica Tofan, locțiitor Angelica Blagoci

Secția nr. 261, Grup Școlar Mihai Busuioc, președinte Claudiu Timofte, locțiitor Simona Chihaia

Secția nr. 262, Școala Blăgești, președinte Iulian Stănilă, locțiitor Daniel Apostol

Secția nr. 263, Școala Gâștești, președinte Mihaela Pantelimon, locțiitor Mădălina Huțanu

Secția nr. 264, Grădinița Gâștești, președinte Brîndușa Vangă, locțiitor Laurențiu Panainte

Secția nr. 265, Școala Lunca, președinte Costel Costan, locțiitor Dragoș Bădăluță

Secția nr. 266, Școala Lunca, președinte Valentina Zmău, locțiitor Mihai Olariu

Secția nr. 267, Școala Sodomeni, președinte Dragoș Țugui, locțiitor Angela Rotaru

Secția nr. 268, Școala Boșteni, președinte Vasilică Ungureanu, locțiitor Gheorghe Nicu

  Citește și: {loadposition articlescategoryload}

Advertisements

Related posts

Orban: Practic, cetăţenii au nevoie de măşti chirurgicale, măştile cu trei pliuri

Redacția

Directorii de la Casa de Cultură, Bibliotecă și Creșa nr. 1 riscă amenzi de la ANI deoarece nu și-au depus declarațiile de avere pentru anul 2013

Răzvan Grecu

Pașcani: Taxele și impozitele locale pentru anul 2022 puse în dezbatere publică (DOC)

Oana Cordoneanu

Lasă un comentariu

* Comentând aici sunteți de acord cu stocare datelor dumneavoastră pe acest site